01.06.2022

Міжнародний день захисту дітей

Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – «International Day for Protection of Children» ? прекрасне свято радості та надії. Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще.

Метою цього дня є привертання уваги до потреб та прав дитини.

Саме 1 червня вся світова спільнота закликає зупинити домашнє насильство над дітьми, проводить освітні компанії для дітей про те, куди вони можуть звернутися в разі обмеження їх прав, і вчать суспільство враховувати потреби дитини. Організатори розважальних заходів у свято дня захисту дітей влаштовують конкурси для дітей та дорослих, щоб показати: ніхто, крім дорослих, не в змозі допомогти дітям.

Основним акцентом Міжнародного дня захисту дітей у 2017 році є проблема дітей, які залишилися без піклування батьків або живуть в неблагополучних сім'ях.

 

Історія свята

Міжнародний день захисту дітей – це одне з найстаріших міжнародних свят. У далекому 1925 році в Женеві (Швейцарія) проходила Міжнародна конференція Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, присвячена питанням благополуччя дітей. Для того, щоб привернути увагу громадськості до проблем дітей, було прийнято рішення про проведення цього свята. 
Достовірних відомостей про те, чому його відзначають саме 1 червня, немає. Є версія, що дату обрали через дві важливі події, які відбулися в той день – конференція в Женеві і святкування Фестивалю човнів-драконів (одного з трьох найважливіших традиційних свят Китаю), яке організував генеральний консул Китаю в Сан-Франциско для групи китайських дітей-сиріт. Але в той час День захисту дітей ще не знайшов статусу міжнародного і не відзначався повсюдно.

Лише після закінчення Другої світової війни, коли у всьому світі з’явилася величезна кількість дітей-сиріт та дітей-інвалідів, проблема збереження їх здоров’я і благополуччя стала як ніколи актуальною.

У 1949 році на конгресі Міжнародної демократичної федерації жінок, який пройшов у Парижі, жінки багатьох країн дали клятву безперестанної боротьби за забезпечення миру на планеті, адже це – єдина гарантія щастя дітей. І рішенням конгресу 1 червня було оголошено Днем захисту дітей. А через рік, у 1950 році, 1 червня в 51 країні світу, у тому числі і в Радянському Союзі, був проведений перший Міжнародний день захисту дітей. З цього моменту свято проводиться щорічно. 

Свято Міжнародного дня дітей має свій прапор – зелений фон, на якому схематично зображено земну кулю і 5 різнокольорових людських фігурок.

Зелений колір - колір гармонії, свіжості і родючості. Зелений фон наштовхує нас на думку, що навколо нас створено все, щоб нормально і благополучно розвиватися. Від нас вимагається лише дати собі й іншим можливість скористатися цими благами.

Земна куля символізує наш спільний дім, а її синій колір говорить про мир і єдність, яких ми можемо досягти, якщо будемо ставитися один до одного з розумінням і любов’ю.

Різнокольорові людські фігурки символізують терпимість до різних рас і нашу різноманітність. Зірка, яку утворюють ноги дітей, сиволізує світ, який ми почнемо випромінювати, коли об’єднаємося і забудемо про чвари заради щастя дітей. А п’ять різнокольорових точок - це символ того, що всі ми походимо від одного роду людського.

Синя фігурка на прапорі - символ Бога, який любить усіх однаково. Тому і ми, як його образ і подобу, повиинні любити і поважати всіх людей, незалежно від їх раси, кольору шкіри, віросповідання, матеріальної забезпеченності та інших факторів.

Сподобалось? Поділіться з друзями
Поставити запитання Порушення зору +aA Збільшити шрифт -aA Зменшити шрифт
Вiдбiрне